10.07.2019
Поділитися: 2
 • Facebook
20115

Як правильно збирати портфель до школи?

«Я збираю портфель до школи дитині», - так часто кажуть батьки. Але чи потрібно це робити дорослим за дітей? У цій статті ми відповімо на питання, як правильно збирати портфель своїм учням.

Як правильно зібрати рюкзак до школи?

 1. Поясніть дитині, що вона повинна сама збирати і розбирати свій рюкзак. Спочатку покажіть дитині, як правильно це робиться, а потім прослідкуйте, щоб вона все запам'ятала. Маленький учень повинен добре розуміти, що і де в нього в портфелі знаходиться. В іншому випадку він буде на уроці надмірно багато уваги приділяти портфелю, намагаючись знайти підручник або пенал, замість того, щоб уважно слухати педагога. Навіть якщо в рюкзаку тільки одне відділення (хоча іноді в сучасних наплічниках їх мінімум три), вашому синові або дочці потрібно буде близько 15 хвилин, щоб виявити потрібний предмет у незнайомому рюкзаку.
 2. Навчіть дитину складати рюкзак щодня. Щодня в ньому накопичується купа непотрібних паперів, обгорток, фантиків та інших цінних, на думку крихітки, предметів. Потрібно пояснити дитині, що весь цей мотлох заважає їй в навчанні. Слідкуйте, щоб малюк щодня очищав свій рюкзак від сміття і складав до нього лише потрібні предмети.
 3. Мета мами з татом - простежити, щоб малюк не носив на собі зайвої ваги. За сучасними санітарними нормами рюкзак вагою вище 3 кг дитині носити не можна. Крім 2-3 підручників, які покладені за програмою, і 2-3 зошитів для потрібних предметів, у портфелі має знаходитися пенал із канцелярським приладдям, щоденник, підставка для підручників і сніданок. У результаті набирається потрібна маса. Спочатку мамі з татом треба перевіряти, що учень кладе в рюкзак, а потім він буде з цим справлятися самостійно.

  як швидко зібрати портфель до школи

 4. Навіть у приватних закладах туалетного паперу іноді немає, що вже говорити про державні школи. Тому в рюкзаку необхідно зберігати маленький рулон туалетного паперу й упаковку вологих серветок. Якщо малюк соромиться діставати в школі туалетний папір, покладіть його в темний непрозорий пакет.
 5. Якщо вашій дитині не подобається їсти в шкільній їдальні або їй необхідна спеціальна дієта, то збирайте дитині обід з собою. Для цього купіть спеціальні контейнери з кришкою, яка щільно закривається. Часто мама з татом складають їжу у фольгу або в прозорі пакети. Але в цьому випадку обід може розкришитися. Крім цього, якщо носити їжу поза контейнером, то весь рюкзак й інші речі пропахнуть їжею. Скажіть малюкові, що після їжі йому треба всі обгортки і порожні пакети покласти назад у контейнер і щільно закрити його.
 6. Не потрібно брати з собою іграшки. Якщо син або дочка дуже хоче, домовтеся, що дитина буде брати машинку чи ляльку лише на перерві, а на уроці покладе іграшку в рюкзак. Можете укласти угоду: якщо вчителька поскаржиться на ігри, то всі зайві речі залишаться вдома.
 7. До питання про мобільний телефон. Батьки повинні попередньо поговорити з дитиною та пояснити їй, що телефон - річ дорога, це не іграшка. Ним потрібно користуватися лише за призначенням. Не потрібно діставати його на перерві та грати на ньому. Не говорячи вже про те, що під час уроку мобільник повинен бути вимкнений. Та й узагалі, не варто давати дитині в школу дорогі речі, такі як годинник, планшет, фітнес-браслет.

збираю портфель до школи

Що покласти до портфеля?

Багато батьків задаються питанням, як швидко зібрати портфель до школи. Для цього потрібно просто дотримуватися певних правил. Щоб покласти всі необхідні речі в портфель, необхідно заздалегідь їх підготувати. Швидше за все, якщо ваш малюк учиться в початковій школі, перед 1 вересня вам запропонують список необхідних речей. Якщо цього не сталося, не варто хвилюватися. Напишіть цей список самі. Усі речі поділіть на кілька груп: підручники, зошити, канцелярське приладдя, папки і таке інше.

На кожен навчальний предмет потрібно виділити 2-3 зошити в клітинку або лінійку й одну папку. Кожну папку підпишіть. Невеликі речі потрібно розподілити по відділеннях рюкзака, до пеналу чи контейнеру. Таким чином, дитина зможе легко знайти потрібну річ, і у неї нічого не загубиться.

Коли ви збираєтеся в навчальний заклад, найперше, що потрібно зробити, - це покласти підручники. Це буде найважча й об'ємна річ. Тому книги будуть займати основну частину місця в портфелі. Підручники слід складати до найбільшого відділення рюкзака. Буде краще, якщо ви розмістите їх ближче до спинки. Так дитині буде набагато зручніше. Не потрібно брати з собою підручники з усіх предметів. Обмежтеся тільки тими, які потрібні саме в цей конкретний день.

як правильно збирати портфель

Зошити, блокноти, аркуші паперу формату А4 розкладіть по папках і підпишіть їх. Таким чином, вони не помнуться, не порвуться - і їх легко можна буде виявити в портфелі. А ще 1 вересня покладіть у рюкзак одну порожню зайву папку. Вона може знадобитися для розкладу або інших документів, які видадуть вашому малюкові в перший навчальний день.

Папки, зошити, щоденник і альбом для малювання покладіть перед підручниками в основний відсік. Якщо в рюкзаку є більше відділень, тоді книги і паперові предмети розділіть по секціях.

Пенал і контейнер з їжею покладіть у невеликі відсіки. Їх слід розташувати окремо від великого відділення. Предмети для образотворчого мистецтва (фарби, пензлі, фломастери, крейда) необхідно носити окремо від решти канцелярії, якою ваш учень користується постійно.

Якщо ви даєте з собою до навчального закладу синові або дочці ґаджети і девайси, виділіть для них окремі місця в рюкзаку. У деяких портфелях існують спеціальні відділення для електронних пристроїв. Наприклад, для планшета або мобільного телефона. Ще іноді продаються портфелі з відділеннями для ноутбука, зазвичай вони розташовуються близько до спинки.

як швидко зібрати портфель до школи

Правила збирання портфеля

Мама і тато повинні знати, як правильно збирати портфель до школи. Для цього ми даємо вам кілька рекомендацій, які допоможуть вам у цій справі.

 • Купуйте якісний портфель. Він повинен бути великим і комфортним для носіння. Ще краще, якщо рюкзак матиме ортопедичну спинку. Щоб швидко знайти необхідні папери або зошити, підпишіть усі папки, до яких вони складені. Так вони не загубляться.
 • Контейнери з обідом потрібно покласти в додатковий пакет або в окреме від підручників відділення. Щільно закривайте кришки, щоб їжа не зіпсувала портфель.
 • Щодня після навчання наводьте в рюкзаку порядок. Зайві речі потрібно відразу покласти на стіл. Збирайте портфель до школи ввечері, щоб не забути і покласти все, що потрібно.
 • Навчіть сина чи дочку організованості. Цього ж стосується і вироблення в учня навичок щодня доглядати за своїм одягом:

- складати на місце шкільну форму;

- чистити губкою черевики або туфлі;

- прати білизну, шкарпетки і форму для занять фізкультурою;

- прасувати прості речі.

 • Учень повинен увечері приготувати все, що йому потрібно буде наступного дня в школі. Навчіть дитину, закінчивши виконання домашнього завдання, самостійно збирати рюкзак, класти в кишеню чисту носову хустинку, дивитися в розклад уроків, раптом завтра фізкультура або образотворче мистецтво. Тоді потрібно взяти спортивну форму або альбом з фарбами та пензлем.
 • Якщо у вашої дитини щось не виходить з першого разу, не варто кричати і злитися. Краще заспокойтеся і поясніть їй ще раз. Тільки з вашою допомогою і підтримкою малюк пройде цей складний шлях під назвою «Шкільне життя».