28.05.2019
Поділитися: 0
  • Facebook
13752

Поради батькам: як подолати розбіжності у вихованні?

У будь-якій сім'ї може виникнути ситуація, коли мати і батько мають своє чітке уявлення про виховання дитини, і кожен із них має намір обстоювати свою точку зору. Як не крути, а кожен із батьків - це окрема сформована особистість зі своїми специфічними поглядами, які укоренялися протягом усього життя. Виходячи з цього, у родині можуть виникати розбіжності щодо виховання дітей і конфлікти, пов’язані з цим, а якщо вони виникають досить часто, це може бути великою проблемою в сім'ї.

Щоб уникнути постійних сварок, використовуйте такі поради.

Поради батькам: як подолати розбіжності у вихованні?

Перша порада.

У присутності дитини завжди будьте на одному боці, підтримуючи один одного. Якщо правило для дитини вже встановлено, один із батьків  повинен підтримати іншого, щоб у сина або дочки не склалося враження, що ви самі не можете дійти домовленості і не знаєте, що з цим робити. Це підірве ваш авторитет в очах малюка, і він вирішить, що будь-яке правило можна обійти. Винятком може бути лише ситуація, якщо ви бачите, що правило, встановлене вашим чоловіком, може нашкодити дитині. Тоді вам слід обґрунтувати своє рішення в присутності всієї родини.

Друга порада.

Заздалегідь домовтеся про єдину стратегію виховання дітей. Розбіжності у вихованні не повинні стосуватися вашого дитяти. Якщо можна, зробіть це не в присутності сина або дочки, а обговоріть загальні принципи, яких ви будете дотримуватися разом. Не забувайте, що будь-які ваші розбіжності, непорозуміння, конфлікти, суперечки, що шкодять психіці дитини, турбують її, можуть викликати свідомий протест і неслухняність. Будь-які суперечки викликають у дитини негатив і надовго запам'ятовуються. У присутності дитини головне зосередитися на її діях і вирішити проблему разом, а не сперечатися з чоловіком. Разом із дитиною підтримайте одного з батьків, навіть якщо ви не згодні. Краще залишити всі суперечки й  обговорення на потім, а вже після на самоті придумати більш ефективне та  серйозне рішення проблеми.

Третя порада.

Не ігноруйте занепокоєння вашої другої половини. Навіть якщо в якійсь ситуації ви не бачите нічого поганого і не збираєтеся забороняти дитині щось робити, у вашого чоловіка може бути привід для хвилювання. Це важливо і потрібно обговорювати, підтримувати один одного. Крім того, не мовчіть про свої занепокоєння. Не сперечайтеся, а просто поясніть, чому це вас так турбує. Будьте впевнені, що ваш партнер зрозуміє вас.

Поради батькам: як подолати розбіжності у вихованні?

Четверта порада.

Усі обговорення проводяться тільки в спокійному стані. Таким чином, ви можете більш чітко та об'єктивно пояснити свою позицію і зрозуміти протилежну думку. За здорового глузду ми всі розуміємо, що немає ідеально правильної точки зору, важливо обговорити будь-яку думку, але й водночас не перебільшувати негативу і не вступати в конфлікти. За такої ситуації набагато легше досягти порозуміння.

П'ята порада.

Якщо ваш чоловік наполягав на суворому рішенні, з яким ви, можливо, не згодні, і ваша дитина засмучена, почніть співчувати дитині, підтримайте її, але ні в якому разі не звинувачуйте чоловіка. У вас немає мети «подружитися з кимось», важливо, щоб ви всі разом відчували підтримку і взаєморозуміння. Ніхто не повинен відчувати себе самотнім або винним.

Шоста порада.

Дуже часто молоді батьки копіюють принципи виховання, які застосовувалися до них самих. Корисно дізнатися один у одного, як же вас самих виховували в дитинстві. І ви знайдете необхідні слова для переконань один одного. Вам варто це обговорити разом і зрозуміти, що ви виховувалися абсолютно в інший час і за інших обставин, і замість того, щоб копіювати лінію виховання своїх батьків, вам варто розробити власні актуальні принципи, які будуть корисні вашій родині і вашій дитині.

Поради батькам: як подолати розбіжності у вихованні?

Сьома порада.

Діти дуже спостережливі, і коли ви не можете дійти згоди, вони починають використовувати розбіжності у вихованні дитини між батьками собі на користь. Наприклад, будь-які батьки стежать за успішністю дитини в школі, а будь-який школяр надає перевагу розвагам, а не навчанню. І ось вам приклад: поки ви міркуєте над тим, хто ж винен у поганій успішності дитини: суворі вчителі, тиск одного з подружжя, поблажки когось із подружжя, конфлікт наростає, а ваша дитина тим часом спокійнісінько може піти подивитися телевізор. Проблема так і не вирішена. Синові або дочці вигідно провокувати такий конфлікт, адже тут малюк сам уникає відповідальності. Ви повинні бути напоготові. Замість того щоб сваритися у присутності дитини, прийдіть до згоди в певному питанні заздалегідь і будьте послідовними, тоді поведінка вашого школяра також зміниться на краще. 

Восьма порада.

Припиніть суперечки хоча б на певний час. Акцентуйте увагу на дитині, на її поведінці, її бажаннях. Підіть на спільну прогулянку або придумайте інше якесь заняття для всієї родини. Після того, як ви зробите паузу, спробуйте обговорити, чому це так важливо для кожного з вас, чому

ви дотримуєтеся саме цієї точки зору, можливо, тоді вам вдасться знайти компроміс у питанні виховання.

Дев'ята порада.

Усім важливо знати, що їх чують. Згадайте, що у кожного з вас було  довге власне особисте життя ще до народження дитини, були свої традиції і цінності. Дайте один одному висловити всі побоювання і забобони. Після того, як ви вислухаєте один одного, вам стане простіше зрозуміти причини ваших конфліктів і знайти спільні рішення у вихованні чада.

Десята порада.

Якщо у вас все ж, як би ви не намагалися, ніяк не вщухають конфлікти на ґрунті виховання дитини, можливо, варто звернутися до фахівця. Досвідчений сімейний психолог допоможе вам знайти спільну мову, дасть потрібні рекомендації, визначить причини ваших суперечок і покаже шлях до  їх вирішення.

Як відомо, протилежності притягуються, і абсолютно нормально, що у вас із чоловіком / дружиною різні точки зору. У цьому і приховується сила вашого виховання. Незважаючи на розбіжності батьків щодо питань  виховання дітей, за умови усвідомленого і гармонійного підходу дитина виросте різносторонньою гармонійною особистістю, та й ви самі в процесі виховання відкриєте багато нового для себе.